V Galérii V21 vystavuje víťaz Krištáľového krídla Milan Lukáč

10.03.2023

Začiatkom marca si akademický sochár, maliar a vysokoškolský pedagóg Milan Lukáč prevzal významné ocenenie v kategórii výtvarné umenie. Len niekoľko dní po jeho slávnostnom odovzdaní v priestoroch novej budovy Slovenského národného divadla sa v našej Galérii V21 uskutočnila vernisáž Lukáčovej výstavy s názvom Transformy.


Milan Lukáč sa narodil v roku 1962 v Bojniciach. Patrí medzi významných predstaviteľov slovenskej výtvarnej scény strednej generácie. Sochárstvo študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, neskôr na École Nationale Supérieure des Beaux Arts v Paríži. Od roku 1990 pôsobí ako docent na Fakulte architektúry STU v Bratislave. Venuje sa komornému a monumentálnemu sochárstvu, maľbe, kresbe a grafike, zúčastňuje sa medzinárodných sochárskych výstav a sympózií. Za svoju tvorbu získal mnohé ocenenia doma aj v zahraničí, napríklad Cenu Martina Benku (1988), Prix-Itinéraire v Salon Levallois (1998). V roku 1990 získal cenu Akadémie výtvarných umení a Francúzskeho inštitútu v Paríži "Portrait Paul - Louis Weiller".

Výnimočnú kolekciu najnovších sochárskych a grafických diel, ktoré vznikli ako živá reflexia aktuálnej spoločenskej situácie si k nám návštevníci môžu prísť pozrieť od 7. marca do 2. apríla 2023. Galéria je otvorená počas pracovných dní v čase od 14:00 do 18:00 a počas kultúrnych podujatí. Výstavy vám na požiadanie vieme sprístupniť aj mimo otváracích hodín na základe e-mailovej alebo telefonickej dohody.