Spustili sme dištančné štúdio

Spustili sme dištančné štúdio
Aj my sme sa nepriaznivej situácii v oblasti kultúry museli prispôsobiť. Spustili sme dištančné štúdio

Aktuálne prebiehajúca pandémia koronavírusu zasiahla mnoho odvetví. Jedným z prvých a zároveň najviac zasiahnutých bola kultúra. Stredisko kultúry sa muselo zo dňa na deň prispôsobiť nariadeniam vlády a už začiatkom marca uzavrieť svoje brány pre všetkých návštevníkov.
Situácia však nebola ľahká ani pre nás - zamestnancov. Zostali sme bez podujatí, klubových stretnutí a kurzov. Kultúrne stánky na Vajnorskej aj Kramároch zrazu stratili svoj primárny účel. Rozhodli sme sa však, že lepšou voľbou než čakať, bude pokúsiť sa obyvateľov mestskej časti a našich návštevníkov osloviť novou formou – na diaľku.
Vytvorili sme Youtubový kanál, na ktorom môžete už od polovice mája sledovať našu video-tvorbu. Do týchto dní si na našom kanáli môžete pozrieť viac než 30 videí s rôznym tematickým zameraním. Predstavili sme vám v nich dostupné kurzy v DK kramáre, nahrali rozprávky pre deti, videoprednášky o histórii, či priniesli zaujímavé rozhovory vo vlastnej youtubovej relácii. Vo videách sa objavili Bibiana Ondrejková, Eva Černá, spisovateľka Marika Studeničová alebo historik z Univerzity Komenského – Tomáš Černák.
Veríme, že pandémia koronavírusu už čoskoro pominie. Rozhodli sme sa však, že náš youtubový kanál zostane aj po jej skončení plnohodnotným komunikačným prostriedkom s vami – našimi návštevníkmi, cez ktorý vám chceme aj naďalej prinášať záznamy z podujatí, zaujímavé rozhovory či videá približujúce dostupné kurzy. Budeme radi, ak nás podporíte a našu tvorbu na platforme Youtube začnete sledovať. Do vyhľadávača stačí zadať Stredisko kultúry Bratislava – Nové Mesto alebo sledovať našu facebookovú stránku.

https://www.youtube.com/channel/UCi00p97lVT0L1-EqO_7TYsQ

Sledujte nás aj na Instagrame
Nemáme len web: http://www.skvajnorska.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/strediskokulturybanm/
A Youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCi00p97lVT0L1-EqO_7TYsQ…
Ale aj účet na Instagrame: https://www.instagram.com/vajnorska_21/?hl=sk
Snažíme sa priblížiť aj mladšej cieľovej skupine a preto budeme uverejňovať zaujímavé foto z podujatí/akcií/nakrúcaní/koncerov aj na tejto sociálnej sieti. A preto, ak nás ešte na Instagrame nesledujete, hoďte nám follow na @vajnorska_21.

Prečítajte si