Baví vás čítanie? Ukážte všetkým, ako vám to ide!

Baví vás čítanie? Ukážte všetkým, ako vám to ide!
Baví vás čítanie? Ukážte všetkým, ako vám to ide!

Stredisko kultúry Bratislava - Nové Mesto spolu s Rádiom Regina Západ pozývajú všetkých žiakov základných škôl, aby sa zapojili do súťaže 
Čítame pre radosť – čítame Feldeka.
 
Hlavným cieľom podujatia Čítame pre radosť je podporiť a motivovať žiakov nielen k čítaniu, ale aj k umeleckému prednesu. Chceme naučiť deti premýšľať nad tým, čo čítajú a priviesť ich k porozumeniu obsahu. Patronát nad projektom prijal pán Ľubomír Feldek, autor mnohých krásnych kníh pre najmladších, ale aj staršie generácie. V tomto roku oslávi životné jubileum 85 rokov, preto sme sa rozhodli, že práve z jeho diel sa budú čítať ukážky.
Do súťaže sa môžu zapojiť všetci žiaci bratislavských základných škôl. Stačí, ak nám elektronicky pošlú nahrávky svojho čítania z ktorejkoľvek knihy Ľubomíra Feldeka v dĺžke maximálne tri minúty. Starší žiaci môžu zvoliť aj diela, ktoré autor prekladal, napríklad W. Shakespeara.
V odbornej porote zasadnú známe osobnosti. Patria k nim obľúbená moderátorka Adela Vinczeová, herečka a moderátorka Bibiána Ondrejková, hudobník, herec a režisér Milo Kráľ, hudobník a herec Juraj Bača, ako aj samotný autor čítaných textov Ľubomír Feldek. Spolu s riaditeľkou Rádia Regina Máriou Grebeňovou–Laczovou a riaditeľkou Strediska kultúry Bratislava - Nové Mesto Máriou Priečinskou vyhodnotia súťažné príspevky. Na víťazov čaká množstvo prekvapení, zážitkov aj zaujímavých cien.
Rádio Regina pripraví s víťazom rozhlasový rozhovor a predstaví ho svojim poslucháčom. Najúspešnejší mladí čitatelia si budú môcť prehliadnuť originálnu budovu Slovenského rozhlasu v tvare pyramídy, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, a tiež sa zúčastniť na natáčaní seriálu Robin s Jurajom Bačom. Záznam z vyhodnotenia súťaže nahrá Dištančné štúdio strediska kultúry a zverejní ho ako videonahrávku na YouTube.
Súťažné nahrávky spolu s kontaktnými údajmi (meno dieťaťa, adresa, vek, škola, do ktorej chodí) posielajte na adresu citamepreradost@gmail.com do 16. mája 2021. Vyhodnotenie súťaže a odovzdávanie cien, ako aj návšteva Rádia Regina – Západ sa uskutočnia v júni 2021.
Slovenské príslovie hovorí: „V zdravom tele zdravý duch“. Aby sme mali aj zdravý mozog, treba sa mu pravidelne venovať. Čítanie kníh je v tomto smere ideálnou aktivitou, ktorú s radosťou podporujeme.

Pozrite si tiež reportáž k súťaži z Rádia Regina Západ:

https://www.youtube.com/watch?v=6Yel7UkpBDY

Prečítajte si